1839 Association
home

Protokół z obrad jury Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „ArtChopin 2019”

 

zorganizowanego przez '1839 Association' oraz wspieranego przez Stowarzyszenie Progressum, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, Fundację Moja Łasztownia oraz Akademię Sztuki w  Szczecinie.

 

Na konkurs prawidłowo zgłoszono 126 prac, z czego 114 prac to fotografie pojedyncze a 12 prac to zestawy fotografii.

 

29 września 2019 roku w Szczecinie obradowało jury konkursu w składzie:

1. prof. Sergiusz Sachno – przewodniczący,

2. dr Sławomir Wilk,

3. Janusz Piszczatowski.

 

Podczas obrad Jury zakwalifikowało do wystawy 30 fotografii, w tym 24 fotografie pojedyncze oraz 2 zestawy po 3  fotografie. Spośród prac zakwalifikowanych do wystawy wybrano prace nagrodzone i wyróżnione.

 

Prace nagrodzone:

 

I miejsce – Franciszek Kluczyński, pseudonim Jawor, nr konkursowy 55, za zestaw prac  „Dźwięk” a  w  nim trzy fotografie „Wysokość”, „Natężenie” i „Barwa”,

 

II miejsce – Małgorzata Szura Piwnik, pseudonim Misha, numer konkursowy 9, za pracę  „Szepty”,

 

III miejsce – Krzysztof Stryj, pseudonim Źródło, numer konkursowy 23, za zestaw prac  „Piano” a  w  nim trzy fotografie „Piano 1”, „Piano 2”, „Piano 3”.

 

Wyróżnienia (równorzędne):

 

Tomasz Gałązka, pseudonim Garnek a, numer konkursowy 7, za pracę „Mazurek op. 10. no 10”,

Elwira Kruszelnicka, pseudonim Kariwale, numer konkursowy 46, za pracę „Etiuda Rewolucyjna”,

Kacper Nowak, pseudonim Miły, numer konkursowy 71, za pracę „Nokturn”,

Jacek Cisło, pseudonim Malinowylas, numer konkursowy 33, za pracę „Mistrz na wskroś polski”.

 

Ponadto do wystawy zakwalifikowane zostały następujące prace:

 

/numer konkursowy pracy, tytuł pracy, imię i nazwisko autora, pseudonim autora/

1. 07_4, „Sonata No 9”, Tomasz Gałązka, pseudonim Garnek a,

2. 09_1, „Dźwięki”,  Małgorzata Szura Piwnik, pseudonim Misha,

3. 12_1, „Kształt Muzyki”, Mariusz Raniszewski, pseudonim MoreCellarDoor,

4. 15_1, „Niebieski szal”, Jakub Wręga, pseudonim Mario,

5. 18_1, „Nokturn e-moll”, Edyta Kondraciuk, pseudonim kometakot,

6. 29_1, bez tytułu, Mariusz Kołtoński, pseudonim Wanderer,

7. 31_1, „Pomroka”, Ireneusz Graff, pseudonim Pomroka,

8. 31_2, „Pomroka 2”, Ireneusz Graff, pseudonim Pomroka,

9. 32_1, „Mural Kolaż Chopinowski Infrared 2010-2019”, Agnieszka Omen, pseudonim Rubina,

10. 40_3, „Wszystko co mnie uskrzydla”, Jolanta Kolinko,  pseudonim Roxi,

11. 44_1, „Koncert fortepianowy e-moll op.11”, Grażyna Kołek, pseudonim Stasian,

12. 44_3, „Scherzo b-moll op.31”, Grażyna Kołek, pseudonim Stasian,

13. 46_3, „Nokturn op.55 no 1”, Elwira Kruszelnicka, pseudonim Kariwale,

14. 46_4, „Ballada g-moll op.23”, Elwira Kruszelnicka, pseudonim Kariwale,

15. 51_1, „Fantazja na tematy polskie”, Ewa Gryguc, pseudonim Szafirek,

16. 53_2, „Natchnienie, Chopin w kopalni soli w Wieliczce”, Bogusława Kwiatkowska, pseudonim Rak,

17. 59_1, „Choping”, Przemysław Konefał, pseudonim Fidelio,

18. 65_1, „Artist's broken heart”, Alicja Trojnar, pseudonim Szerszemela,

19. 70_1, bez tytułu, Zuzanna Kranc, pseudonim Pianolka.

 

 

Sergiusz Sachno (jury)

 

Sławomir Wilk (jury)

 

Janusz Piszczatowski (jury)

 

Grzegorz Czarnecki (organizator)